Propozice závodu 2008

Závod

Závod se jede na 1 rozjížďku a měří se dosažený čas. Druhou rozjížďku absolvují první 3 z každé kategorie. Vítězí závodník s nejnižším součtem časů. Startuje se jednotlivě.

Traktory

Povoleny jsou jakékoliv traktory tovární výroby a malotraktory domácí výroby bez omezení stáří strojů. Podmínka nutná pro start je funkční zpětný rychlostní stupeň („zpátečka“). Výkon, počet motorů a druh paliva (benzín, nafta, LPG ….) není omezen. Není povoleno použití řetězů na kolech mimo kategorie traktor domácí výroby motor moto.

Kategorie

F - malotraktor jednoosý (fréza) F - malotraktor jednoosý (fréza)

TN - traktor tovární novodobý TN - traktor tovární novodobý

TV - traktor tovární veterán TV - traktor tovární veterán

DM - traktor domácí motor moto DM - traktor domácí motor moto

DT - traktor domácí motor auto (princip podvozku jako tovární traktor, neodpružený, ...) DT - traktor domácí motor auto (princip podvozku jako tovární traktor, neodpružený, ...)

DA - traktor domácí motor auto (základ podvozku a nápravy z automobilu, odpružené nápravy, ...) DA - traktor domácí motor auto (základ podvozku a nápravy z automobilu, odpružené nápravy, ...)

Stále platíte nesmyslně vysoké povinné ručení na Váš traktor, nákladní automobil nebo dokonce osobní automobil? Ať už se jedná o Škoda Rapid nebo Opel Corsa automat či Opel Corsa 2014? Máme pro Vás doporučení, sjednejte si nové povinné ručení na Povinné ručení srovnání ještě dnes!

Závodníci

Všichni závodníci musí mít na hlavě ochrannou přilbu mimo traktorů s kabinou. V případě, že závodník zapomene ochrannou přilbu, tak mu ji pořadatel zapůjčí.
Během závodu nebude povoleno tankovat palivo, měnit nebo doplňovat mazivo a provádět opravy na strojích.
Závodníci nesmí během závodu požívat alkoholické nápoje!
Všichni závodníci se zúčastní závodů na vlastní nebezpečí!
Doporučení: Motoristický sport je riziková činností, při které je ohrožen život, zdraví a majetek, a proto doporučujeme závodníkům sjednání úrazového a životního pojištění pro rizikovou skupinu sportovců.

Vyhodnocení-ocenění

Nejpomalejší závodník
Nejstarší závodník
Nejmaldší závodník
Nejvzdálenější závodník
Nejhezčí závodnice
Nejkrásnější stroj
Nejstarší stroj
Nejtechničtější stroj
Nejrychlejší stoj ve sprintu v kategorii
Nejzvláštnější stroj - NOVÁ CENA

Protesty

Závodník může podat protest se zálohou 300 Kč. V případě uznání protestu bude záloha vrácena.

Přihlášky

Závodníci přihlášeni před závodem (viz. PŘIHLÁŠKA) si ušetří čas strávený při prezentaci. Možno se také přihlásit ráno v den závodu při prezentaci (technické přejímce), ale musí se počítat s delším čekáním.

Startovné

Startovné se NEPLATÍ !

-

 

 
©